iPhone 8 kasa içindeki suyu dışarı atacak! Dahası da var

0
12

iPhone 8 kasa içindeki suyu dışarı atacak! Dahası da var

Yeni nesil iPhone'la alakalı bomba bir rapor yayınlandı. Gelecek sene Apple, Apple Watch'tan iPhone'a yeni transferler yapabilir.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, suya, su sıçramalarına ve toza dayanıklı. Her iki telefon 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesine sahip. Gelecek sene çıkması beklenen bazı kaynaklar tarafından iPhone 8 (iPhone 7s de deniliyor), başka kaynaklar tarafından ise farklı bir isimle anılan 2017 model iPhone'un ise daha yüksek sertifikaya ve su geçirmezliğe sahip olması bekleniyor. Biliyorsunuz, Apple, 3 senedir aynı tasarım dilini kullanıyor. Bir sonraki modelde dış tasarımda yüksek ihtimalle köklü değişiklikler olacak, tedarik zinciri kaynakları iç tasarımda da önemli farklılıkların olacağını ileri sürdü.

Yeni raporda paket sistem teknolojisi bir kere daha gündeme geldi. Paket sistem veya SiP, devre kartını yok edecek ve iç tarafta büyük boşluk sağlayabilecek bir çözüm. Kaynaklar, Apple'ın uzun zamandır SiP'i, iPhone'a adapte etmek için çalıştığını ve bu yüzden SiP teknolojisinin 2017 model iPhone'a kaldığını iddia etti. Daha önce belirttiğim gibi SiP'in kullanılması iç kısımda su ve toz geçirmez tasarım için büyük fayda sağlayabilir. Buna ek olarak Apple Watch Series 2'de iç tarafta yer alan suyun ses dalgaları ile hoparlörden dışarı atılması yeteneği var. Bu özelliğin iPhone 8'de olabileceği düşünülüyor. Kaynaklar USB Type-C'nin bir süre daha iPhone serisinde olmayacağını da not düştü.

Gelecek sene iPhone'un 10. yıl dönümü. Apple'ın bu yüzden yeni iPhone'un üstüne biraz daha fazla odaklandığı da belirtildi. Sizin bir sonraki iPhone'dan beklentileriniz nedir? Apple'ın hangi özelliklere yer vermesini istiyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER