Snapchat’ten sürpriz cihaz!

0
16

Snapchat, yeni gözlükleri "Spectacles" ile donanım işine girdiğini duyurdu. Snapchat CEO'su, yeni oyuncaklarını "yavaşça" kullanıma açacaklarını söylerken, firmasının adının Snap Inc. olarak değiştiğini de paylaştı.

Böylece Snapchat, bir sosyal medya firması olmaktan kamera firması olmaya doğru adım atmış oldu. Raporlara göre Spectacles, üzerindeki 115 derece geniş açılı lensiyle 10 saniyeye kadar video kaydedebiliyor. Kaydı başlatmak için gözlüğün yanındaki düğmeye basmanız yeterli oluyor. Kaydın ardından ortaya insan görüşüne çok benzeyen, dairesel bir video ortaya çıkıyor. Spectacles, görüntüleri eşleştirilen telefonla kablosuz olarak eşitleyebiliyor ve videoyu kolayca payaşmaya izin veriyor.

Black, teal ve coral olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulacak gözlükler, kısıtlı sayılarda 129,99 dolar fiyatla satılacak. Firma, tüketiciden gelecek tepkiye göre yeni cihazını yavaşça kullanıma açmak istiyor. Benzer bir ürün olan Google Glass'ın istediği başarıyı yakalamadığını düşündüğümüzde yerine bir karar.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER