Android için Chrome hayat kurtarıcı özelliklerle geliyor

0
9

Android için Chrome hayat kurtarıcı özelliklerle geliyor

İnternet paketinizi daha verimli ve üstelik daha hızlı kullanabilirsiniz.

Google, geçtiğimiz günlerde Hindistan'da bir etkinlik düzenledi ve Chrome için yapılan yeni düzenlemeler sayesinde internet paketlerinin nasıl daha verimli şekilde kullanılabileceğini aktardı.

Firma, Android'teki Chrome için Data Saver özelliğini duyurdu. Böylelikle Chrome'da video izlerken MP4 formatı devreye girecek ve Chrome'un önceki haline kıyasla %67'lik veri tasarrufu sağlanacak.

Ayrıca, Android'teki Chrome, HTTP sayfalarını da otomatik optimize ederek daha iyi bir şekilde yayınlanmasını sağlayacak. Eğer internet bağlantı hızı düşükse, buna göre sayfayı optimize edecek ve normale kıyasla sayfanın 2 katı hızlı açılmasını sağlayacak.

Ayrıca indirme hızlarında da iyileştirmeler olacak. Eğer bağlantı hızınız kötü ise ve bağlantı koparsa, indirme işleminiz iptal edilmeyecek, durdurulacak. İnternet bağlantınız geldiğinde de indirme işlemine kaldığı yerden devam edilecek.

Bu tüm yeni özellikler, Android için hazırlanan Chrome'un güncel beta sürümünde denenebiliyor. Öte yandan, tam sürüm olarak güncellemenin yıl sonuna doğru çıkacağı açıklandı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER