Bir ordu çalışanı işten çıkardı!

0
9

Geçen yılın son aylarında Lenovo, kötü finans haberleri üzerine büyük rakamları işten çıkarmıştı. Bilgisayara azalan, telefonlarda patlayan talep ve dalgalanan döviz kurları büyük bir fırtına oluşturmuş olacak ki, dünya markası 3,200 çalışanını işten çıkardı.

Lenovo tekrar iş başında, bu sefer daha az bir rakam olsa da yine önemli miktarda işçisine paydos veriyor; bu büyük oranda Motorola Mobility akıllı telefon işini etkiliyor. Bugün yapılan açıklamada şirketin planı yavaş adım atmak, yaptıkları harekette tüm dünyada 55,000 çalışanlarının yalnızca yüzde 2'sini etkilediğini söyledi.

Hesaplamayı yaptığımızda yine az bir rakam çıkmıyor. Lenovo'nun diğer bir açıklamasına göre yapılan bu işten çıkarmalar Motorola ile birleşmenin stratejik bir sonucu. Şirket "Ürün portfolyomuzu dünya akıllı telefon piyasasında rekabet edebilecek kıvama getirmeye çalışıyoruz" açıklamasını da ekledi. Şirket, yaptığı bu harekete rağmen Chicago'daki Motorola Mobility merkezini himayesi altında bulundurmaya devam edecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER