Değişen Note 7’lerde Isınma Sorunu Devam Ediyor

0
17

US-Samsung-Galaxy-Note-Edge-7-Release-Date-and-Price-1

Çıkışıyla birlikte sorunları da beraberinde getiren Note 7’nin değişim programı sonrası ısınma sorununun devam ettiği iddia ediliyor.

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisinin geçtiğimiz ayın başlarında büyük beklentilerle satışa sunduğu yeni akıllı telefonu Note 7’nin talihsizlikleri durmak bilmiyor. 1 milyona yakın Note 7’nin toplatılmasının ardından değişim programı başlatılmıştı. Cihazlarını değiştiren Note 7 kullanıcıları sorunun hala devam ettiğini iddia ediyor. Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre cihazlarını değiştiren kullanıcılar eskiye nazaran akıllı telefonun daha fazla ısındığını belirtiyor. Bazı kullanıcılar ise Note 7’lerini şarja taktıktan sonra cihazın batarya yüzdesinin artacağı yerde düştüğünü dile getiriyor.

Bu iddialar üzerine Samsung cephesinden de kısa süre içerisinde yanıt geldi. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre değişimi yapılan cihazlarda yaşanılan bu sorunun bataryadan kaynaklanmadığı belirtildi. Bu olayların yaşanması üzerine de şirket, Note 7 satışlarını tekrar durduğunu açıkladı. Akıllı telefonun satışları 1 Ekim 2016 tarihinde tekrar başlayacak. Konunun bazı uzmanları tarafından yapılan açıklamaya göre de, bu sorunu her firmanın yaşayabileceği ve fabrikadan çıkan belli bir partiden kaynaklandığı belirtildi.

Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Sonrası Değişen Note 7’lerde Isınma Sorunu Devam Ediyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER