GTA 6 iptal edildi deniyor, ama işin aslı farklı

0
20

GTA 6 iptal edildi deniyor, ama işin aslı farklı

Altın yumurtlayan tavuk kesilir mi hiç?

Şu an Google'da ufak bir arama yaparsanız, bir süre önce Rockstar'ın GTA 6 üzerinde çalıştığına ve daha sonra bu projeyi iptal ettiğine dair birçok haberle karşılaşabilirsiniz. İşin aslı farklı tabii, çünkü bu söylenenler doğru değil.

Öncelikle, Rockstar'dan GTA 6 duyurusu henüz gelmedi. Firma, GTA 5 ve online tarafı üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Son gelen resmi bilgiler, yapımcıların Bikers isimli online DLC için çalıştığı yönünde. Evet, böylece motor çeteleri geri dönüyor. Henüz tarih verilmese de 1-2 ay içinde yayınlanması bekleniyor.

Öte yandan, GTA 5'in sadece kutulu olarak 65 milyondan fazla dağıtıldığını belirtmemiz gerekiyor. Yapım, an itibarıyla en çok satılan oyunlardan bir tanesi ve hala büyük bir kitle için "güncel" bir oyun. Dolayısıyla daha ömrü uzun.

Hal böyle iken GTA 6'nın iptal edilmesi gibi bir durum neredeyse "ihtimal dahilinde bile değil" diyebiliriz. En azından "GTA 6 için ertelemeye gidebilecekleri ve acele etmeyecekleri" düşünülebilir. Yetkililer, daha önce GTA serisinin devam edeceğini, ama tabii ki kısa aralıklarla yeni oyunlar çıkarmayacaklarını bildirmişti. Yani GTA 6, hatta 7 ve dahası da gelecektir, ama aceleye gerek yok…

GTA 5 (PC – Single Player) inceleme

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER