“Sesi engelleyen” duvar!

0
22

Büyük şehirlerde ve kalabalık bölgelerde yaşamak; birçok avantajın yanında bir dizi dezavantaja da sahip. Kaçınılmaz biçimde birçok defa kalabalıklar içerisinde bulunmak zorunda kalan her bireyin en büyük rahatsızlıklarından birisi sürekli bir gürültüye maruz kalması.

Fakat sürekli gelişen teknoloji nihayet bu duruma da bir çözüm bulmuş gibi görünüyor. Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi duran Muzo adlı bu becerikli cihaz kullanıcıları için bir tür ses kalkanı yaratarak etraflarındaki gürültüyü bloke edip yerine çok daha dingin bir ses atmosferi yerleştiriyor.

Muzo'yu düz bir yüzeye yerleştirdiğinizde cihaz kendi titreşimlerini söz konusu yüzeye doğru gönderiyor ve onu; gürültü engelleyici bir ses kalkanı oluşturmak için geniş bir hoparlör zarı olarak kullanıyor.

Sıra dışı cihaz üç farklı moda sahip:

Serenity (Sükunet) modu yüzeyin titreşmesini engellemek için bir anti-titreşim sisteminden yararlanarak sessiz bir ortam yaratıyor. Sleep (Uyku) modu ise uygun bir ses atmosferi oluşturarak daha iyi bir uyku çekmenizi sağlıyor. Secret (Sır) modu da sizi bir tür gizlilik balonunun içine sokmak adına gürültüleri maskeleyen sesler kullanıyor.

Kickstarter'daki hedefi 100.000 dolara fazlasıyla ulaşan bu (halihazırda 430.000 dolarda) yaratıcı proje Indiegogo üzerinden ön siparişlere açılmış durumda.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER