Vestel En İyi Ar-Ge Ödülünün Sahibi Oldu

0
27

vestel

Vestel, Ar-Ge Ödülleri’nde faaliyet gösterdiği elektronik sektöründe 4’üncü Kez ‘En İyi Ar-Ge Merkezi’ ödülünün sahibi oldu.

Vestel, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge Ödülleri’nden iki ödülle birden döndü. 27 sektörden toplam 267 Ar-Ge merkezi arasında personel istihdamı, harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, işbirliği ve etkileşim, ticarileşme ve fikri mülkiyet yetkinliği gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede öne çıkan Vestel, faaliyet gösterdiği sektörde birinciliğe layık görülürken, yapılan genel değerlendirmede ise Türkiye’nin En İyi İkinci Ar-Ge Merkezi ödülünü aldı. Vestel’in ödülünü Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den aldı.

Vestel olarak dünya pazarlarına yenilikçi ürünler ve katma değerli projeler sunmak adına farklı noktalardaki Ar-Ge merkezlerinde bilgi ve teknolojiye yatırım yaptıklarının altını çizen Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Böylesine kıymetli bir ödül organizasyonundan iki başarılı ödülle dönmüş olmaktan çok mutluyuz. Uluslararası rekabet ortamında varlığımızı sürdürmenin temelinde inovasyonun bulunduğu bilinciyle uzun vadeli stratejilerimizi belirliyor ve Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayan Ar-Ge ve ürün geliştirme stratejisi ile çalışan 1200 kişilik dev bir kadromuz bulunuyor. Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1.000 firma arasına giren üç Türk firmasından biriyiz. Çin’den Tayvan’a ve İngiltere’den Manisa’ya dünyanın çeşitli noktalarında Ar-Ge merkezine sahibiz. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla dünya standartlarında teknolojiyi uygun fiyatlarla tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Rekabetçi yanımızı desteklediğimiz Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımıza, her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’yle, Ar-Ge merkezlerinde ortaya çıkarılan yeni teknoloji ve ürünlerin kamuoyuna tanıtılması, proje pazarı oluşturulması ve Ar-Ge tabanlı startejik işbirliklerinin hedefleniyor.

Processed with Snapseed.

Processed with Snapseed.

Sonrası Vestel En İyi Ar-Ge Ödülünün Sahibi Oldu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER