Bilkent Cyberpark Projelerini Dünyaya Tanıttı!

0
31

1475046030_cyberpark1

Dünya Teknoparklar Birliği (IASP) 33.Konferansı bu yıl 19-22 Eylül 2016 tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirildi.

Konferansın bu yıl ki odağında “uluslararasılaşma, sürdürülebilirlik ve büyüme için yenilikçi toplulukların bir araya getirilmesi” teması işlendi.

Açılışı Rusya Başbakanı Dmitry Medvedev tarafından yapılan ve SkolkovoTeknoparkı’nın öncülüğünde düzenlenen konferansta pek çok ülkeden teknopark, inovasyon ve kuluçka merkezi 1500 katılımcı bir araya geldi.

4 gün oldukça yoğun bir şekilde devam eden programa 74 ülkeden 1700 katılımcı ve 64 konuşmacı katılırken, konferansta yatırımların değerlendirilmesi, yenilikçi düşüncenin sosyal etkisi, bölgelerarası iş birliğinde teknoparkların rolü gibi konular işlendi.

Konferansın açılışından önce düzenlenen ve Dünya çapında uzman eğitmenlerin seminer verdiği PreConference eğitiminde, Türkiye’den tek eğitmen olan Genel Müdür Canan Çakmakcı’nın40 katılımcıya yaptığı Teknoparklarda Katma Değerli Hizmetler sunumu büyük ilgi gördü.

Konferansın 2. gününde Türkiye – Bilkent CYBERPARK’tan Genel Müdür / Canan Çakmakcı ve Girişimcilik Uzmanı / Deniz Baktır CYBERPARK’ın IASP ödüllü hızlandırıcı programı CAP’in modeli hakkında bir sunum gerçekleştirdiler. “Bölgelerarası iş birliğinde teknoparkların rolü” oturumunda pek çok katılımcının dinlediği sunuma ilgi yoğundu.

Sunumda Amerika Colorado eyaletinde Türk girişimciler için yaratılan iş birliği ve yatırım fırsatlarından bahsedilmesinin yanı sıra program sayesinde başarıya ulaşmış firmaların örneklerine de yer verildi.

2017 yılında Türkiye’de gerçekleştirilecek Kongreye yine tüm dünyadan teknopark ve ilgili sektör yetkililerinin katılması bekleniyor.

Sonrası Bilkent Cyberpark Projelerini Dünyaya Tanıttı! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER