iPhone 8’in ilk sesleri İsrail’den geldi

0
11

iPhone 8'in ilk sesleri İsrail'den geldi

Apple, kısa süre önce iPhone 7 ve 7 Plus'ı teknolojiseverlere sundu, ama sanmayın ki dinleniyor…

7 serisi iPhone'lar, beklenildiği üzere ciddi yeniliklerle karşımıza çıkmadı. Bu ürünlerin 6s serisine kıyasla biraz daha geliştirilmiş iPhone'lar olması bekleniyordu, öyle de oldu. Seneye gelecek olan iPhone'lar ise, muhtemelen radikal değişikliklerle gelecek.

Daha evvel gelen söylentilerde, Apple'ın OLED ekrana geçiş yapabileceği, Intel modemlerden destek alacağı, tamamen cam tasarımı tercih edeceği ve mevcut modellerle kıyasla daha farklı bir tarz benimseyeceği konuşuluyordu.

2017 yılı, aynı zamanda iPhone serisinin 10. yılı. Bu sebeple Apple'ın özel bir şeyler yapması büyük ihtimal.

Business Insider'da yer alan bilgilere göre iPhone 8 için çalışmalar İsrail'de başladı. Evet, İsrail'de. Neden diyecek olursanız, Apple'ın en büyük 2. araştırma ve geliştirme merkezi burada yer alıyor.

Apple'ın Tel Aviv yakınlarındaki Herzliya ofisinde çalışan ve ismini vermeyen bir çalışanı, teknik özellikler tarafına pek girmek istemedi, ama özellikle tasarımda radikal değişikliklerin olacağını doğruladı. Tabii daha iyi kameralar ve daha performanslı işlemci gibi detaylardan da bahsetti, ama bunlar zaten beklenen standart detaylar.

Bu arada, normal takvimi takip edersek sıradaki modellerin iPhone 7s ve 7s Plus olması gerekiyor, ama "radikal değişiklikler" sebebiyle Apple'ın bu aşamayı atlayıp direkt "8"e geçiş yapması muhtemel.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER