İşte en güçlü Zenbook!

0
16

ASUS, Zen felsefesinden ilham alınarak tasarlanan ZenBook ailesine, ZenBook 3 UX390UA'yı ekledi. Tasarım ve teknoloji harikası olan ZenBook 3 UX390UA, 910 gram ağırlığı ve 11,9 mm kalınlığı ile Asus'un en hafif ve ince dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. ZenBook 3 UX390UA, 7. nesil Intel Core i7 "Kaby Lake" işlemci, 8GB yüksek hızlı RAM, 512G SSD ve dörtlü Harman/Kardon hoparlör gibi güçlü donanımlarıyla hem performans hem de tasarımı tercih edenlerin vazgeçilmezi olacak.

Eşsiz tasarım ve performans bir arada

ZenBook 3 UX390UA, yenilenen tasarımında "6013" alüminyum alaşımdan üretilen gövdesiyle dikkat çekiyor. İnce görünüşüne rağmen, havacılık ve uzay endüstrisinde kullanılan alaşımı sayesinde ZenBook 3 UX390UA, gövdesinde standart alaşım kullanılan dizüstü bilgisayarlara göre % 50 oranında daha dayanıklı. ZenBook 3 UX390UA, 910 gram ağırlığı ve 11,9 mm kalınlığının yanı sıra, A4 boyutta bir kağıttan daha az yer kaplamasıyla da benzerlerinden ayrışıyor. ZenBook serisinin klasik eş merkezli daire deseni tasarım özelliğini de taşıyan ZenBook 3 UX390UA, kuartz gri ve kraliyet mavisi olarak üç farklı renkte sunuluyor. Her renk seçeneğinde dayanıklılık sağlanması için koruyucu bir oksit katmanla yüzeyin iki aşamalı olarak kaplandığı altın rengi metalik çerçeve bulunuyor. ZenBook 3 UX390UA 'nın çevresindeki altın rengi detaylar logosu ve altın rengi arka aydınlatması bulunan klavyesi, üstün kaliteyi tasarıma yansıtıyor.

Güçlü donanım ve devrim niteliğinde bir soğutma sistemi

Ultra ince ve hafif yapısına rağmen ZenBook 3 UX390UA, çok daha büyük dizüstü bilgisayarlarda bulunan, 7. nesil Intel Core i7 "Kaby Lake" işlemci, 16GB'a kadar çıkarılabilen yüksek hızlı 2133MHz LPDDR3 RAM, 512G PCIe Gen 3 x4 SSD ve yeni nesil Type-C port gibi güçlü donanımlara sahip. ZenBook 3 UX390UA, bu donanımların ince gövdede sorunsuz çalışabilmesi için devrim niteliğinde bir soğutma sistemi kullanıyor. Soğutma sisteminde "sıvı kristal polimer" olarak adlandırılan bir maddeden yapılan 0,3 mm kalınlığında kanatlara sahip bir fan kullanılıyor. Sistem ayrıca sıcak havayı çıkış kanallarına yönlendirerek, maksimum çalışma kapasitesinde bile verimli ve sessiz soğutma sağlayan, 0,1 mm kalınlığında ısı borularına sahip.

Hareket destekli geniş touchpad

ZenBook 3 UX390UA ortalama bir dizüstü bilgisayardan çok daha büyük, cam kaplamaya sahip touchpad'iyle pürüzsüz ve rahat kullanım sağlıyor. Aynı anda 4 parmağı destekleyen touchpad, Windows 10'un "Multi-touch" ve "Multi-Gesture" özellikleriyle de uyumlu. Touchpad, aynı zamanda yüksek güvenlik sağlayan parmak izi tarayıcısıyla da koruma sağlıyor.

Benzersiz ses ve görüntü kalitesi

12,5 inç Corning Gorilla Glass 4 Full-HD ekrana sahip ZenBook 3 UX390UA, ASUS Tru2Life teknolojisiyle de üst düzey içerik görüntüleme deneyimi sunuyor. Sadece 7,6 mm genişliğinde ince bir kenarla çevrelenen ekran, %82 gibi sınıfında lider bir ekran-gövde oranına sahip. Ekran aynı zamanda; 178 derece görüş açısı, koyu alanlar için 1000:1 kontrast oranı, NTSC renk gamının %72'sini kapsayan renk üretimi ve canlı detaylarıyla kullanıcılarına benzersiz bir deneyim sunuyor. ZenBook 3 UX390UA 'nın üzerinde, Asus SonicMaster Premium teknolojisine sahip dört adet hoparlör bulunuyor. ASUS Sonic Master ve Harman/Kardon'un ses uzmanları tarafından geliştirilen hoparlörlerin ikisi klavye üzerinde, diğer ikisi ise ön tarafta bulunuyor. ZenBook 3 UX390UA ayrıca ASUS Mini Dock ve Universal Dock olarak bilinen iki adet USB 3.1 C port genişletme aksesuarına da sahip.

ASUS ZenBook 3 UX390UA'nın tavsiye edilen satış fiyatı: 5499 TL

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER