Apple siparişleri arttırıyor

0
9

Apple siparişleri arttırıyor

Yeni rapor, şirketin son dönemde ne yapacağını ortaya kouyor.

iPhone 7 ve iPhone 6s arasında üretim konusunda karşılaştırma yaparsak, Apple'ın geçen seneye göre bu yıl daha az bileşen, parça sipariş ettiğini görüyoruz. Fakat Tayvanlı yayın DigiTimes'ın kaynaklardan öğrendiğine göre Apple, sipariş sayısını arttırıyor. Mesela General Interface Solution, Foxconn'un alt şirketi ve bu tedarikçinin üretimde daha yüksek sayıya ulaşması bekleniyor. Bu bilgi ise dokunmatik panel üreticileri içinden gelmiş.

Apple'ın siparişi arttırmasındaki önemli neden tatil döneminin yaklaşmaya başlaması. Cupertino merkezli teknoloji devi böylece daha fazla pazara açılıp, daha yüksek sayıda tüketiciye ulaşabilir. Madalyonun öbür yüzü var.

Her ne kadar siparişlerde yükselme olsa da, iPhone 7, iPhone 6s'in gerisinde kalacak. Kaynaklar 2016'nın 2. yarısında iPhone 7 sevkiyatının 80-84 milyon üniteye ulaşacağını tahmin ediyor. Halbuki geçtiğimiz sene iPhone 6s'in sevkiyat sayısı 85-90 milyondu. Bu sene başından beridir birçok analist iPhone 7 gönderimlerinin, iPhone 6s'e göre az olacağını ileri sürdü.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER