iOS 10 kısa sürede iOS 9’u geçti

0
14

iOS 10 kısa sürede iOS 9'u geçti

Yeni işletim sistemi yaygınlaşmaya devam ediyor.

iOS 10'un çıkalı 2 hafta oldu. Hatta 2 hafta üstüne iki üç gün daha ekleyebiliriz. Bu kısa zaman içinde iOS 10'un adaptasyon oranı yüksek. Mixpanel verilerine göre yeni işletim sisteminin yüklenme oranı %48.16. iOS 9 ise iOS cihazların %47.79'unda bulunuyor. Geri kalan %4.06'lık pay ise iOS 8 ve önceki sürümlere ait. Özetle iOS 10, iOS 9'u geçti. Bu verilere iPhone, iPad ve iPod touch yani tüm iOS cihazlar dahil.

iOS 10'un kullanıcılar için kabul edilmesi yüksek oranda olabilir, fakat yeni işletim sistemiyle ilgili şikayetler var. Kullanım süresinin düşmesi, iOS cihazda %15-20 şarj (Bu oran değişiyor) olmasına rağmen cihazın sanki şarjı bitmiş gibi kapanması, bazı uygulamaların çökmesi, ses performansındaki azalma bahsedilen problemlerden bazıları. Daha önce bu sorunları ele almıştık, ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Apple şu anda iOS 10.1'i test ediyor. Belki 10.1 sürümüyle performans ve stabilite artabilir. Bu arada 10.1 sürümü iPhone 7 Plus'ın kamerasına portre modu eklerken, çift kameralı cihazın RAM yönetimini de ele alıyor.

iOS 10'u yüklediniz mi? Performansından memnun musunuz? Yeni güncellemeyi mi bekliyorsunuz?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER