Sony, Full HD El Tipi Kamerası HXR-NX5R’yi Tanıttı

0
12

1475069471_hrxnx5r_3q_160627_07_large

3G-SDI özellikli çok amaçlı NXCAM, üç CMOS sensörüyle zengin, renkli görüntüler ve yüksek hassasiyet sunuyor.

Sony en yeni NXCAM video kamerası olan HXR-NX5R’yi tanıttı. Popüler NX5 ve NX3 çözümlerinin yerini alan bu kamera, bağlantı özellikleri ve daha iyi çekim performansı sunuyor. Full HD el tipi kamerasındaki üç adet 1/2,8 tip Full HD Exmor CMOS sensör sayesinde mükemmel renkli görüntüler ve yüksek hassasiyet sunuluyor. 40x Clear Image Zoom işleviyle ise görüntü kalitesi bozulmadan optik yakınlaştırma ikiye katlanıyor. Ayrıca, çok formatlı kayıt ile canlı etkinlikler, düğünler ve kurumsal prodüksiyonlar gibi çok çeşitli çekim uygulamaları ve ortamları için ideal bir kullanım imkânı sağlanıyor.

Genel görüntü kalitesindeki önemli iyileştirmelerin yanı sıra, NX3 ve NX5 modellerinden yapılan yükseltme kapsamında, HXR-NX5R’te Full HD 60p çıkışı destekleyen bir 3G-SDI terminal bulunuyor. Üründe ayrıca harici ışıklandırma ekipmanı ihtiyacını en aza indirmek için sektördeki ilk parlaklığı ayarlanabilir LED video ışığı da sunuluyor. Bu en ileri teknolojide dijital sinyal işlemcisi (DSP), gelişmiş parazit azaltma, doku ve ayrıntıları açısından çok gerçekçi görüntüler sunmak için ayrıntı üretimi kullanılıyor. Kamerada kullanım kolaylığı sunması açısından doğrudan menü işlevi ve hızlı bir kumanda kolu bulunuyor.

  • Lens kontrolü: tek dokunuş otomatik / manuel odak, iris ve yakınlaştırma kontrolü
  • Kamera kontrolü: kayıt / ekran işlevleri, deklanşör hızı, beyaz dengesi – altı ayarlanabilir düğme dahil
  • Oynatma ve çoklu kamera kontrolü (en fazla 3 kamera)

HXR-NX5R, içerik üreticilerine FTP ve canlı akış dâhil yeni yükseltilmiş ağ işlevleri ve dâhili Wi-Fi’nin yanı sıra, zorlu canlı etkinlik ortamlarında daha fazla güvenilirlik ve uyarlanabilirlik için, çift SD kart yuvası ile eşzamanlı yedek kayıt imkânı sunuyor. Çeşitli iş akışlarına ve müşteri gereksinimlerine uyum için, cihazda gelişmiş XAVC S 50 Mb/sn veya kanıtlanmış AVCHD/DV kayıt formatları seçenekleri bulunuyor. Böylece, gereken görüntü kalitesine göre prodüksiyonlarını ayarlayabilme imkânı içerik üreticilerine sunulmuş oluyor.

HXR-NX5R’de hareket halindeyken menüye girmeden temel kamera işlevlerine erişimi kolaylaştıran doğrudan kontrol işlevleri ve hızlı kumanda kolunun yanı sıra görüntüyü izlemek için geniş bir görüntüleme açısına sahip yüksek kontrastlı OLED vizör bulunuyor. Yeni profesyonel işlevler sayesinde içerik üreticileri ekstra aksesuar ihtiyacını en aza indirerek maliyetleri azaltabilir. Örneğin, Çoklu Arabirim Yuvası UWP-D serisi kablosuz mikrofon alıcısını kablolar ve pil olmadan destekler.

Sonrası Sony, Full HD El Tipi Kamerası HXR-NX5R’yi Tanıttı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER