Blog: Uçmak mı istiyorsunuz?

0
9

İHA, drone ya da quadcopter. Hepsi üç aşağı beş yukarı aynı kapıya çıkıyor. Fiyatları da gitgide ucuzlamaya başladı. Ancak fotoğraf ve video ağırlıklı kullanacaksanız işe yarar olanların, çok yüksek olmasa da halen maddi olarak bir seviyenin üstünde olduğunu söyleyebilirim. Fotoğraf/video için profesyonel amaçlı da kullanılabilecek iyi bir drone için maksimum bütçe olarak 5500 TL yeterli olacaktır.

Bu durumda DJI Phantom 4 sizin için eksiksiz en ideal ürün olabilir. Bütçenize göre alacağınız üründe mutlaka aramanız gereken özelliklerde teknik özellik tablosunu karşılaştırmak için uzman olmaya gerek yok. Dolayısıyla ben size daha çok deneyime dayalı tavsiyeler vermeye çalışacağım.

Kameralı bir model alacaksanız pervanelerin kayıt sırasında görüntüye girmediği ve titreşimin görüntüye yansımadığı bir drone tasarımı arayın. Bunu ürünün Youtube videolarını seyrederek keşfedebilirsiniz. Kontrol konusunda acemi iseniz de headless mod özelliği destekleyen bir drone almalısınız. Bu şekilde drone’un neresi önü anlamak zorunda olmadan kullanabilirsiniz. 10 dk’nın üzerinde pil ömrü ve ortalama 100 mt uçuş menzili ideal sayılabilir.

Bütçenizi biraz yükseltebilirseniz üzerinde GPS olan bir model ile harita üzerinde belirleyeceğiniz daha uzak noktalara otomatik uçuş sağlayabilirsiniz. Uzman pilot olmadığınızı varsayarak çok fazla yere çakacağınız bu ürün için sağlamlık ve tercihen su geçirmezlik de bir tercih sebebi olabilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER