Sony, TRIMASTER EL OLED Monitör Ailesini Tanıttı

0
33

1475071657_bvme171_front_160804_02_large

Sony, OLED monitörlerinin mirasçısı olan yeni 17 inç BVM-E171 ve 25 inç BVM-E251 TRIMASTER EL™ OLED HD ana monitörlerini tanıttı.

4K prodüksiyonlar için geliştirilmiş özelliklere sahip HD ana monitörler, olağanüstü performans, hareket bulanıklığı olmaksızın hızlı tepki süresi ve geniş bir renk aralığı sunuyor.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Daniel Dubreuil, konuyla ilgili şunları söyledi: “Sony, prodüksiyon işinde yer alan çalışanların ihtiyaçlarını dinleyerek içerik oluşturma pazarında ihtiyaç duyulan talepleri derinden kavrıyor. Sony’nin sunduğu BVM-E171 ve BVM-E251 ana monitörleri, 4K prodüksiyon için doğru renk üretimine sahip HD OLED ana monitörler için daha geniş renk aralığı ihtiyacına cevap veriyor ve ekran titreşmesi sorununu çözüyor.”

Mevcut BVM-E170A ve BVM-E250A monitörlerin yerine geçen yeni HD ana monitörler, yayın, post prodüksiyon ve kiralama şirketlerine içerik oluşturmanın yanında devlet organları, kurumlar ve laboratuvarlar için de araştırma-geliştirme konusunda destek sunmayı hedefliyor.

Sony’nin BVM-E serisinin müthiş özelliklerinin ve desteklenen formatlarının çoğunu koruyan yeni HD monitörler, aşağıdaki yeni özelliklerle geliştirildi:

Titreşimsiz mod

Yeni HD monitörlerin OLED paneli, süper hızlı tepki ve tarama performansına sahiptir ve hareket bulanıklığı olmadan şaşırtıcı bir görüntü kalitesi sunar. BVM-E171 ve BVM-E251’de, özellikle düşük frekanslı sinyal görüntülenirken (24p, 24PsF 50i vb.) olası titreşimi ortadan kaldırmak için, titreşimsiz mod bulunur.

ITU-R BT.2020 renk alanı

İçerik oluşturma pazarının 4K prodüksiyona geçmeye başlaması nedeniyle yeni HD monitörler, doğru renk üretimi için Ultra HD yayın standardı olan ITU-R BT.2020 renk alanını destekleyecek şekilde geliştirildi. Sony BVM-E171 ve BVM-E251, 4K sinema ve canlı prodüksiyonlarda kritik renk değerlendirmesi için ideal özellikler sunuyor. Ayrıca HD monitörler, 4K/HD eşzamanlı yayın sistemlerini kullanan yayıncılar için, üstün görüntü kalitesi sağlarken maliyet ve alan kısıtlamalarını gideren uygun bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Gelişmiş renk alanı ve EOTF seçenekleri

Monitörler, S-Gamut/S-Gamut3 ve S-Gamut3.cine’yi kapsayacak şekilde geliştirildi. Ayrıca, S-Log 3 ve SDR’de S-Log2 özelliklerine sahip monitörlerdeki yeni S-Log 3(SDR) özelliği, 250 cd/m2 aralığındaki kontrast ayarıyla yaklaşık %1500 oranında görüntü sunabiliyor.

Kompakt ve hafif

BVM-E171 monitör, sahada daha iyi kullanım sağlamak amacıyla yeniden boyutlandırılmıştır. Yeni 17 inç monitör daha kısa ve daha hafif olduğu için, naklen yayın araçlarının 6U kabin alanına ideal olarak sığar.

Gelişmiş girişler ve aksesuarlar

BVM-E251 monitör, AC güç girişi dışında DC 24 V girişleri kapsayacak şekilde geliştirilmiştir. Ayrıca her iki monitöre yönelik isteğe bağlı aksesuarlar arasında yeni kumanda BKM-17R ve yeni uzatma kablosu SMF-17R20 bulunur.

Sony’nin profesyonel OLED HD ana monitörleri, yayıncılık ve sinematografi sektörlerindeki profesyonellere mükemmel, canlı ve güvenilir görüntüler sunmak amacıyla, ödüllü TRIMASTER EL™ teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. Devrim niteliğindeki bu teknoloji, benzersiz siyah üretimi, çok yüksek kontrast ve dinamik aralık, geniş renk alanı, hassas gama ve üstün ekran bütünlüğü ve üstün resim hassaslığı, tutarlılığı ve stabilitesi olmak üzere başlıca beş değere bağlı kalarak diğer geleneksel OLED teknolojilerinin önüne geçiyor. Sony’nin Super Top Emission™ teknolojisine ek olarak, OLED ekranlar yüksek ışık verimliliği, yüksek renk saflığı, yüksek kontrast ve yüksek gerçeklik sunuyor.

Sony BVM-E171 ve BVM-E251, Ocak 2017’den itibaren piyasaya sürülecektir.

Sonrası Sony, TRIMASTER EL OLED Monitör Ailesini Tanıttı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER