Hackerların yeni kurbanı LG’nin akıllı televizyonu oldu!

0
7

Hackerların yeni kurbanı LG'nin akıllı televizyonu oldu!

Siber korsanlar TV'lerin kilidini açmak için fidye talep ediyor.

Hackerlar sadece bilgisayarları, akıllı telefonları veya tabletleri hedef almıyor. Aslında akıllı cihazların hepsini hedef alıyor. Android tabanlı akıllı TV'lere yapılan saldırılar, bulaşan malware'larda şarşıtıcı bir durum değil. Ancak yeni yaşanan bir hack olayı biraz acımasız oldu.

Yaklaşık birkaç gün önce Darren Cauthon isimli Twitter kullanıcısı, LG'nin hacklenmiş akıllı TV'sine ait bir fotoğraf paylaştı. İşin kötüsü ise hacker ya da hackerlar, malware'ın bulaştığı TV'nin yeniden açılması için fidye talep etti. Televizyonun kapatılıp, yeniden açılması durumu çözmemiş.

Cauthon bu durum karşısında fabrika ayarlarına geri dönmek için LG'le temasa geçti. Sonuç olarak sıfırlama olarak bilinen fabrika ayarlarına geri dönüş, cihazın içindeki tüm bilgileri de siliyor. Bununla birlikte No More Ransomware projesi şifrelenmiş bilgileri kurtarmak için ayrı bir seçenek. Intel, Kaspersky ve Hollanda polisi tarafından oluşturulan No More Ransomware, şimdiye kadar 2500 fidye kurbanını hackerların elinden kurtardı. 1.3 milyon euro tasarrruf sağladı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER