Ortalama İncelemesi – Ortalama Hesaplama

0
57

Öğrencilerin hayalini kurduğu sömestr tatiline artık sadece 5 gün kaldı. Tatile yaklaşmakla beraber herkesi karne merakı da sardı. Bu yazımızda öğrenci okurlarımızın işine yarayacak Ortalama uygulamasını inceliyoruz.

2,5 MB gibi oldukça küçük bir boyuta sahip olan Ortalama uygulaması sayesinde dönemlik ortalamanızı öğrenebilir, belge durumunuz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Google Play’de 5 üzerinden 4 puan, App Store’da 5 üzerinden 4,5 yıldız alan Ortalama uygulaması, her iki platformda da tüm sürümlerde ve cihazlarda destekli.

15-11/11/img_6230-1447259603.jpg

Oldukça sade ve anlaşılır bir tasarıma sahip olan Ortalama’nın menüsünde dersleri ve notları ekleyebileceğiniz bir (+) butonu bulunuyor. Bu butona ana menü üzerinde bastığınızda ders ekleme seçeneği ile karşılaşırken, herhangi bir dersin içerisinde bastığınızda bu derse not ekleme seçeneği ile karşılaşıyorsunuz.

15-11/11/img_6232.jpg

Ders eklerken dikkat edilmesi gereken bir nokta ise derslerin katsayısı. Ders katsayısı, ekleyeceğiniz dersin haftada kaç kere işlendiğine eşittir. Genel ortalama hesaplanırken derslerin katsayısının büyük bir önemi olduğundan dolayı, bu katsayılar yanlış girildiği zaman karşınıza çıkacak genel ortalama da yanlış olacaktır. Bu nedenle derslerin katsayısı girilirken dikkatli olmak önemlidir.

15-11/11/img_6233.jpg

Derslerinize not eklemek içinse istediğiniz dersin üzerine tıklayarak dersin sekmesine girmeniz gerekiyor. Ardından (+) işaretine bastığınızda not ekleme ekranı ile karşılaşacaksınız. Burada notunuzu girdikten sonra (+) işaretine basmanız yeterli.

15-11/11/img_6231.jpg

Uygulamanın bir başka güzel özelliği ise içerisinde barındırdığı arkadaş modu. Eğer arkadaşlarınızın notlarını hesaplamalarında yardımcı olmak istiyorsanız ana ekran üzerinde uygulamayı aşağı doğru kaydırarak arkadaş moduna girebilirsiniz. Burada kendinize ait, daha önce kaydettiğiniz notlara herhangi bir zarar vermeden arkadaşlarınızın notlarını hesaplayabilir, sonrasında aynı kaydırma hareketini yaparak kendi notlarınıza geri dönebilirsiniz.

15-11/11/img_6230-1447259496.jpg

Uygulamanın öğrencilere bir başka faydası ise belge durumunun genel ortalamanın bulunduğu barın altında belirtmesi. Bu uyarılar sayesinde belge hedefi olan öğrenciler hedeflerine ulaşıp ulaşmadıklarını gözlemleyerek bunun ile ilgili çalışmalar yapabilirler.

iOS cihazlar üzerinde iCloud sayesinde bütün cihazlar ile senkronize bir şekilde çalışan uygulamanın bir başka özelliği sayesinde notlarınızı sosyal medya üzerinde paylaşabiliyorsunuz. Not bilgilerinizi mail olarak da iletebildiğiniz uygulama sayesinde notlarınızla ailenizi mutlu edebilir, arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER