Kardeşim Benim, Sosyal Medyayı Salladı!

0
22

Kardeşim Benim filmi beyaz perdeden önce, sosyal medyada fırtına gibi esti. Filmin tanıtım aşamasında dijital ve geleneksel medyayı 360 derece destekleyen bir Sosyal Medya stratejisi izlenirken, Sosyal medyanın, geleneksel medya için içerik oluşturması hedeflendi. Başarılı tanıtım zincirinin temellerini atan ilk halka, filmin vizyona girmesinden altı ay önce film setinde Burak Özçivit’in Murat Boz’a yaptığı selfie şakasıyla başladı.

Youtube’ta yayınlanan video bir çok magazin programına da konu olurken, selfie şakasını peşi sıra, Ramazan Bayramı’nın en yoğun gündemini oluşturan Burak Özçivit ve Murat Boz’un baklava fotoğrafları izledi. Fenomenler tarafından fotoğraflardan oluşturulan capsler binlerce kez paylaşıldı.Sosyal medya ve basında büyük ilgi gördü.

Fragman duyurusunda bilinen yoldan ilerlemek yerine, bir gün öncesinde filmin başrol oyuncularından Burak Özçivit’in elinde tuttuğu greenboxüzerinde henüz yayınlanmamış fragmandan ilk görüntülere yer verilirken, başarılı oyuncu bir yandan da filmi merakla bekleyen hayranlara fragmanın yayın tarihiyle ilgili müjdeyi verdi.

Sosyal medyanın ve yazılı basının ilgi odağı olan ve adından söz ettiren bir diğer kampanya ise, takipçilerin gala davetiyesi kazanmaları için kardeşleriyle veya kardeş kadar yakın gördükleri arkadaşlarıyla olan fotoğraflarını paylaşmaya davet edilmesiydi.

Doğal (Native) İçerik Unutulmadı

Kardeşim Benim’in sosyal medya yönetimi sadece Facebook, Youtube, Twitter ve Instagram da değil, Snapchat ve Tumblr’da da varlık gösterdi. Tumblr’da paylaşılan “Sadece Kardeşi Olanların

Anlayabileceği 12 Durum” isimli içerik Kardeşim Benim’in Facebook hesabında paylaşılmasıyla birlikte milyonlarca kişiye erişti.

Kanyon’da gerçekleşen filmin galasında, Snapchat’ten anlık görüntü ve fotoğraflarla yayınlanan gala hikayesi onbinlerce gösterim alırken, özellikle gençler tarafından büyük ilgi gördü. Böylece, Snapchat’i kullanan markalar arasına TAFF Pictures da adını yazdırdı.

Gala günü sabahı paylaşılan Burak Özçivit ve Murat Boz’un filmdeki “iyi o zaman” repliğiyle yaptığı atışmanın greenbox ile çekilen sosyal medyaya özel videosu da büyük beğeni topladı.

15 Ocak’ta sinemalardayız! İyi o zaman… ? #KardeşimBenim @burakozcivit @muratboz #buraközçivit #muratboz

A video posted by Kardeşim Benim (@kardesimfilm) on

Filmden alınan görüntülerle oluşturulan gifler ile yapılan duyurular da büyük ilgi gördü. Burak Özçivit’in bulunduğu Tweet‘e buradan, Murat Boz‘un bulunduğu Tweet‘e ise buradan göz atabilirsiniz.

15 Ocak’ta sinemalarda yerini alması beklenen film, yoğun ilgi üzerine 14 Ocak akşamı 21:00’de tüm Türkiye’de sinema salonlarında yerini aldı. Başrollerini Burak Özçivit, Murat Boz ve Aslı Enver’in paylaştığı, senaryosu Zafer Külünk’e ait olan, yönetmen koltuğunda Mert Baykal’ın oturduğu Kardeşim Benim sinemalarda!

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER