Spotify Yenileniyor!

0
12

Telif hakkı davalarıyla boğuşan Spotify, bugün yaptığı iki yeni satın alımlabirlikte yeniden gündeme geldi.

Geçtimiz yıl yaptığı açıklamayla birlikte sadece bir müzik uygulamasından ibaret olmayacaklarını belirten Spotify yetkilileri, müzik odaklı yenilikler üzerinde çalıştıklarını kaydetmişti.

Soundwave, aralarında YouTube ve Spotify‘ın da bulunduğu çeşitli platformlardan aldığı veriler ile müzik zevkinizin aynı olduğu insanları size öneren bir uygulama.

2013 yılında kullanıma açılan Soundwave, insanların müzik zevklerine odaklı bir sosyal ağ olarak yaratıldı. 2014 yılının sonlarına gelindiğinde 194 farklı ülkeden 1.4 milyon kullanıcıya ulaşarak ciddi bir başarı yakalamıştı. 

16-01/20/spotify_02.jpg

Cord Project ise kendi ürettiğiniz ses kayıtlarını kullanarak mesajlaşmanızı sağlayan bir mobil uygulama.

Akıllara direkt olarak uygulama içi mesajlaşma fikrini getiren bir satın alım gibi gözükse de başka bir ihtimal daha var. Cord Project geliştiricilerisesleri kullanıcılara farklı formatlarda ulaştırmayı amaçlayan bir teknoloji üzerinde çalışıyorlar.

Yapılan satın alımlarla birlikte Spotify‘ın bir çeşit yenilenme sürecine girdiğini düşünüyoruz. Yenilenme süreciyle alakalı bir tarih bulunmasa da, süreç bittikten sonraki Spotify deneyiminin daha kaliteli olacağından emin olabiliriz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER