En Çok Aranan Kış Tatili Mekanları

0
141

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte, ülkemizdeki kış turizmi de canlanıyor. Yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmek isteyen kesimler, şimdidentatil mekanlarını araştırmaya başlamış durumda.

Peki Türk halkı, yarıyıl tatilinde en çok hangi mekanları aradı? Türkiye’de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan Yandex, son dönemde en çok aranan kış tatili mekanlarının bir listesini yayınladı.

Yarı yıl tatilinin gelmesiyle iyice artan aramalarda en çok, travertenleri ve kaplıcalarıyla meşhur Pamukkale aranırken, ikinci sırada kayak yapanların gözdesi Uludağ yer aldı.

Kaplıcalar ilk sırada!

Pamukkale’den sonra en çok aranan kaplıca merkezleri sırasıyla Sapanca,Gönen, Kızılcahamam ve Balçova olurken Uludağ’ın ardından en çok aranan kayak merkezleri Erciyes, Kartepe, Ilgaz ve Sarıkamış oldu. Yandex’in arama sonuçlarına bakıldığında, Türkiye’deki kullanıcıların en çok aradıkları ilk 10 kış tatili lokasyonunun 6’sını kaplıcaların yer aldığı yerler oluşturdu. İşte Yandex arama motoru sorguları üzerinden yapılan araştırmaya göre kışın en çok aranan 10 tatil mekanı;

1) Pamukkale

16-01/22/pamukkale.jpg

Denizli’nin ilçesi Pamukkale’de bulunan Pamukkale traventerleri, Türkiye’nin önemli turistik bölgeleri arasında yer alıyor.

2) Uludağ

16-01/22/uludag-1453464460.jpg

Türkiye’de kış turizmi denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri olan Uludağ, bu sene de en çok aratılan tatil mekanlarının başında geliyor.

3) Erciyes

16-01/22/erciyes.jpg

İstanbul’a hayli uzak olmasına karşın, Erciyes’te en çok aratılan tatil mekanları arasında yer alıyor. Erciyes, Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden birisi konumunda.

4) Kartepe

16-01/22/kartepe.jpg

İstanbul’a en yakın kayak merkezlerinden biri olan Kartepe, bu yarıyıl tatilinde de en ilgi gören mekanların başında geliyor.

5) Ilgaz

16-01/22/lgaz.jpg

Kastamonu sınırları içerisinde bulunan Ilgaz’da, kış turizminin önemli noktalarından bir diğeri. Erciyes ve Uludağ’a nazaran daha dik bir piste sahip olan Ilgaz’ı genelde profesyoneller tercih ediyor.

6) Sapanca

16-01/22/sapanca.jpg

Türkiye’de her mevsim gözde olan mekanlardan biri olan Sapanca da en çok aratılan tatil mekanları arasında yer alıyor.

7) Gönen

16-01/22/gonen.jpg

Balıkesir’in kaplıcalarıyla ünlü ilçelerinden biri olan Gönen, kışın soğuğundan bunalanların en çok arattığı tatil bölgelerinin başında geliyor.

8) Kızılcahamam

16-01/22/kizilcahamam.jpg

Başkent’in kuzeyinde yer alan Kızılcahamam da, aynı Gönen gibi kaplıcalarıyla meşhur olan bir ilçemiz. İç Anadolu’da yaşayanların tercihi, Gönen yerine Kızılcahamam’dan yana olmuş gibi görünüyor.

9) Balçova

16-01/22/balcova.jpg

İzmir’in turistik ilçelerinden biri olan Balçova’da Yandex’in en çok aratılan kış tatili mekanları listesinde ilk 10’a girmeyi başarmış durumda.

10) Sandıklı

16-01/22/sandikli.jpg

Ve geldik listemizin sonuna. Listemizin sonunda da kaplıcalarıyla ünlü bir ilçemiz, Sandıklı bulnuyor. Şimdiden tatile giden ve gitmeyi düşünen tüm takipçilerimize iyi tatiller dileriz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER