Game of Thrones’a İkinci Türk Oyuncu!

0
235

Günümüzün en popüler dizilerinden birisi olan Game of Thrones, Nisan ayında altıncı sezonu ile karşımıza çıkacak. Büyük bir kesim tarafından merakla beklenilen dizinin altıncı sezonunda ikinci defa bir Türk oyuncuyer alacak.

Dothrakilerin yeni lideri bir Türk!

George R. R Martin’in aynı isimli kitabından esinlenerek HBO kanalında yayınlanan Game of Thrones dizisininin altıncı sezonunda, Londra doğumlu Kıbrıslı Tamer Hassan yer alacak. Daha önceleri bir çok önemli yapımda yer alan 47 yaşındaki Tamer Hassan, Game of Thrones dizisinde Dotrakilerin yeni liderini canlandıracak.

16-01/25/tamer-hassan-game-of-thrones.jpg

Türk oyuncu Tamer Hassan yaptığı açıklamasında “Yeni sezonda beni çokça göreceksiniz.” dedi. Oldukça heyecanlı olduğunu vurgulayan Tamer Hassan, Dothraki dilini öğrendiğini ve sadece bunun bile başlı başına bir iş olduğunu belirtti.

Daha önceleri NCIS, 24, Dracula gibi başarılı dizilerde ve Batman Begins (Batman Başlıyor), Clash of Titans (Titanların Savaşı) gibi birçok önemli yapımda rol alan Tamer Hassan’ın sıradaki işi ise Game of Thrones oldu.

16-01/25/sibel-kekilli-game-of-thrones.jpg

Game of Thrones setinin ilk Türk oyuncusu

Game of Thrones dizisinin bir önceki Türk oyuncusu ise birçoğunuzun bildiği gibi Sibel Kekilli idi. Shae isimli bir karakteri canlandıran Sibel Kekilli, 1 bölümlük konuk oyunculuğunun ardından ikinci sezondan itibaren dizinin kadrosuna girmişti.

Dördüncü sezonda ise senaryo gereği öldürülen Shae yani Sibel Kekilli,Game of Thrones setine veda etmişti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER