Microsoft, Akıllı Kılıf Üretecek!

0
17

Android ve iOS kullanıcılarını kendi platformuna çekmek isteyen Microsoft, Lumia serisi telefonlar için inovatif bir akıllı kılıf üreterek dikkatleri üstüne çekecek. Kılıfın kapağına E-ink ekran yerleştirecek Microsoft, bu ekrana farklı işlevler atanmasını sağlayacak.

Herhangi bir makale okurken, internette gezinirken veya iki farklı uygulamayı aynı anda çalıştırmak istediğinizde devreye girecek olan E-ink ekran, dokunmatik özelliğe de sahip olacak.

16-01/27/akilli-kilif-1453918596.png

Fotoğraf gösterimi gibi normal bir ekran üzerinde yapılabilen çoğu görevi yerine getirebilecek olan bu ekranın en büyük özelliği ise klavye olarak kullanılabilmesi olacak. Böylece tercih edildiği zaman, kılıf kapağındaki E-ink ekran, tam boyutlu bir klavye görevini üstlenebilecek.

E-ink teknolojisiyle üretilmiş bir ekran kullanılması nedeniyle çok az bir miktarda pil tüketimine etki edecek olan Microsoft üretimi yeni akıllı kılıf, büyük bir ihtimalleNFC bağlantısı ile telefonla iletişime geçecek.

Yeni konsept kılıfı üzerinde çalışmalarını sürdüren Microsoft’un bu yeni akıllı kılıfını bir sonraki amiral gemisi telefonuyla beraber lanse etmesi bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER