OneDrive’da 15 GB Alan Nasıl Alınır?

0
16

Bilindiği üzere, Microsoft, OneDrive isimlibulut depolama servisi hizmetinde kısıtlamalara gidiyor. Bu haftasonu iseOneDrive’da yer ayırtmak için son şansınız.

Geçtiğimiz Kasım ayında, Microsoft,OneDrive’da depolama izinleri konusunda büyük değişiklikler yapacağını açıklamıştı. Bu değişikliklerin içinde, daha önce Office365 sahiplerine vaat edilen sınırsız depolama kapasitesinin kaldırılması da yer alıyordu.

Son yapılan açıklamada, ücretsiz depolama alanının 15 GB miktarından 5 GB seviyesine düşürüleceği ve 15 GB’lık fotoğraf yedekleme hizmetinin de kaldırılacağı belirtildi. Şirket, bu kısıtlamalarının sorumlusunun küçük bir topluluğunOneDrive alanını çok aşırı kullanmasına bağladı.

Ancak çoğu kullanıcı ise Microsoft’un bu önlemlerini “kendi yarattığı soruna garip ve aşırı tepki veriyor” şeklinde değerlendirdi.

Aralık ayında ise Microsoft, konu hakkında yaptığı açıklamalardan dolayı müşterilerinden özür diledi, ancak planlarını değiştirmediğini de belirtti. Yanında bir çözüm de sunan Microsoft, Ocak sonuna kadar tıklanabilecek bir bağlantı verdi ve kullanıcıların bununla birlikte kamera yedekleme hzimeti ve 15 GB alandan yararlanabileceğini belirtti.

Microsoft ayrıca OneDrive hesaplarında hali hazırda 5 GB üzeri içeriği olan kullanıcıları için bir yıllık ücretsiz Office 365 Personal teklifinde bulunacağını ve bu teklifin 1 TB’lık OneDrive depolama kapasitesi sunacağını da duyurdu.

Buraya tıklayarak OneDrive’da 15 GB alanınızı kesinleştirebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER