Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Yapın

0
40

Apple‘ın Türkiye‘de uzun bir zamandır beklenen müzik hizmeti AppleMusic, geçtiğimiz günlerde hizmete sunulmuştu.

Sunulduğu andan bu yana gündemden düşmeyen Apple Music, sunduğu 3 aylık deneme sürümü ve iOS‘te ana uygulamaya entegre olarak gelmesiyle rakipleri Spotify, Deezer ve Tidal‘ın önüne geçmeyi kısa sürede başardı.

Apple Music platformunda yer alan şarkıları ister dinleyebiliyor, isterseniz de .m4p formatında cihazınıza indirebiliyorsunuz. Apple Music şarkılarıkorumalı MPEG-4 (.m4p) formatında indiği için üyeliğiniz bittiği zaman bu şarkıları dinleme şansını yitiriyorsunuz.

iOS 8.4 ve üzeri sistemlerde çalışan Apple Music, bünyesindeki şarkıları alarm sesi olarak atama imkanı da sunuyor. Peki, Apple Music şarkılarını alarm sesi olarak nasıl atayabiliriz?

Adım adım Apple Music şarkılarını alarm sesi yapma

1. Adım: Müzik uygulamasını açın. Beğendiğiniz şarkıyı Apple Music‘te aratın.

2. Adım: Seçtiğiniz müziği açın ve uygulamanın sağ alt tarafında yer alan “” bölümüne tıklayın. Karşınıza açılan ekranda “+” simgesine tıklayarak şarkıyı müziklerinize kaydedin.

3. Adım: Şarkıyı müziklerinize kaydettikten sonra, “Müziklerim” bölüme girin ve en son kaydettiğiniz şarkının üzerine tıklayın. Bu bölümde bulutişareti yer alacak. Bulut işaretine tıklayarak şarkıyı iPhone‘unuza indirin.

16-02/08/apple-music-alarm-sesi-iphome.jpg

4. Adım: Alarm uygulamasını açın. “+” ile Alarm kurma ekranına geçin. Alarm kurma ekranında ses bölümüne tıklayın. Ses bölümünün en üstünde “Bir parça seçin” seçeneği yer alacak.

5. Adım: “Bir parça seçin” bölümünden Apple Music‘ten iPhone’a indirdiğiniz şarkıyı seçerek, alarm sesi olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

16-02/08/apple-music-alarm-sesi-iphome-1454917914.jpg

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER