Apple Music Daha Çok Seks Yaptırıyor

0
25

Apple, Apple Music ve Sonos‘un destekleriyle gerçekleştirilen araştırma sonuçları, insanların müzik dinleme alışkanlıklarının günlük hayattaki davranışlarına etkisini gösteriyor.

Wi-Fi bağlantılı müzik sistemleri yapanSonos, bir süredir Apple Music ile müzik dünyasında ses getiren Apple ile ortaklaşa bir çalışmaya imza attı. İlk önce 30 bin kişiye müzikle alakalı bir anket gerçekleştiren bu iki şirket, daha sonra ise 30 aileyi bu araştırma için uygun gördü.  EvlerindeSonos müzik sistemleri olan ve Apple Music üyeliği bulunan ailelerin davranışları, araştırma süreci boyunca akıllı saat ve diğer teknolojiler vasıtasıyla ölçümlendi.

16-02/10/apple-music-daha-cok-seks-yaptiriyor-2.jpg

Araştırmanın ilk haftasında aileler yüksek sesli müzik dinlemeden günlük hayatlarında ne yapıyorsa aynen yapmaya devam etti. İkinci hafta ise Sonos müzik sistemleri veApple Music ile toplamda 8,124 şarkıdinlediler ve 44 bin saatten fazla aktivite kaydı tutuldu.

Yüksek sesli müzik dinleyenler daha çok seks yapıyor

Araştırmanın ilk haftasında aileler henüz müzik sistemlerine sahip değilken oldukça sakin bir görüntü çiziyorlar. Aynı odada ebeveynlerle oturan çocuklar, çoğunluklaiPhone veya iPad‘lerine bakarak zaman geçiyorlar.

İkinci hafta ise Apple Music ve Sonos‘un olaya dahil olmasıyla davranışlar değişiyor. Beraber gülen, eğlenen ailelerin dans ettiği görülüyor. Araştırmanın dikkat çekici sonuçlarına göre ikinci haftadan sonra ailelerin birbirleriyle zaman geçirmeoranında %13 artış görülürken, ikinci haftaçiftlerin seks yapma oranında %67’lik bir artış görüldü.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER