Twitter Zaman Tünelini Değiştirdi

0
9

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın zaman tüneli sisteminde bir değişikliğe gidebileceğini ve daha çok Facebook‘a benzeyecek bir zaman tüneli sistemini devreye sokacağını söylemiştik. Bugün ise Twitter‘ın yeni“algoritmik” zaman tüneli bazı kullanıcılarda görülmeye başlandı bile.

Twitter‘ın “Siz uzaktayken” özelliğini temel alan bu yeni algoritma ile,Twitter’a bakmadığınız zamanlarda çok etkileşim alan tweet’ler en üst sırada gösterilecek. Zaman tünelinizin daha aşağısı ise bugüne kadar alışık olduğunuz şekilde yani zaman tabanlı olarak sıralanmaya devam edecek.

Kullanıp kullanmamak size kalmış

Şimdilik bu sistem varsayılan olarak ayarlı gelmiyor. Kullanıcıların bu özelliğe geçmesi için “Bana ilk önce en iyi Tweet’leri göster” seçeneğini aktif etmeleri gerekiyor. Ancak önümüzdeki haftalarda Twitter‘ın bu özelliği bütün kullanıcılarda aktif edeceği söylense de, bu özelliği iptal etmek yine kullanıcılar elinde olacak.

Tabii ki Twitter’ın major platformları olarak iOS, Android ve websürümlerine gelecek yeni algoritmik zaman tüneli, şu anda sadece bazı kişilerde görüntülenebiliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER