Instagram Videolar İçin Yeni Özellik

0
12

400 milyondan fazla kullanıcısı olan Instagram’da artık Facebook’taki gibi videoların izlenme sayılarını görebileceğiz. Bütün videolarda yer alacak olan özellik sayesinde videonun ne kadar popüler olduğunu görmek gayet basitleşecek. Normalde beğeni sayısının yazdığı kısımda izlenme sayısı gösterilecek.

Instagram, beğenilerin yerini izlenme sayılarının almasını ise videonun ne kadar popüler olduğunu daha iyi anlamak adına yaptığını söyledi.Instagram’ın resmi blog yazısında söylenene göre insanlar artıkInstagram’da geçirdikleri zamanın %40’ını videolara ayırıyor.

Yeni özellik Instagram kullanıcılarının sadece belirli bir kısmına hitap ediyor. Normal kullanıcılar için videoların izlenme sayısı çok bir şey ifade etmese de ünlüler için gayet önemli bir olay. 5 milyon takipçisi olan Zach King ve videolarını binlerce kişinin izlediği Rachel Ryle gibi ünlülerin takipçilerinin hangi içerikleri daha çok sevdiğini takip etmesine yardımcı oluyor.

Instagram’ın yeni özelliği şimdiden dağıtılmaya başlandı. Gelecek haftalarda bütün kullanıcıların bu özelliğe erişimi sağlanacak. Instagram veVine gibi sosyal medyalar arasındaki rekabet giderek artıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER