Apple’e Bir Dava Daha

0
13

Apple kadar büyük bir şirketin, bazı firmalar ile yasal işlemlerde uğraşması beklenen bir durum. Küçük veya büyük farketmeden firmalar, para için bu tarz yollara başvurabiliyor. Aynı Cupertino ve Samsung arasında olan yasal sorunlar gibi.

16-02/13/3dtouch-apple.jpg

Apple, 3D Touch konusunda ne yapacak?

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinden bir firma olan Immersion,GSMArena‘da yer alan iddiaya göre Apple’a, Force Touch ve 3D Touchteknolojisiyle alakalı olarak patent davası açıyor. Hak talep edilen konular3 ayrı özelliği kapsıyor. İlki Haptic geri bildirim sistemi denilen, ekrana hafif basmada önizleme, güçlü basmada ise işlem yapan sistem. Bu daApple’ın Peek and Pop hareketlerine karşılık geliyor.

Diğer iki iddia ise, dokunma hassasiyeti sağlayan yöntemler ve mobil cihazlardaki, etkileşimli paylaşılmış geri bildirim. Bu da Apple cihazlardaki dokunmatik geri bildirim sistemine bağlanıyor ve Immersion firması bu konularda adalet talep ediyor. Apple’dan zararın karşılanmasının yanında, Amerika’daki iPhone 6s ve 6s Plus cihazlarının satışıyla ilgili engel emri bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER