Tidal Zirveye Yerleşti!

0
44

Jay-Z‘nin sahibi olduğu Tidal, Hi-Fi (flac) kalitede müzik stream yapması ile gündeme gelmişti. Yüksek çözünürlüklü çevrimiçi müzik hizmeti sunan Tidal; Beyonce, Rihanna, Kanye West ve Lil Wayne gibi sanatçılar ile reklamını yapmıştı.

Müzik camiasındaki ünlü isimlere rağmen Tidal bir türlü beklenilen başarıyı yakalayamadığı gibi, CEO değişimine gitmek zorunda kalmıştı.

Hatırlayacağınız üzere üye çekebilmek için Rihanna – ANTI albümünü de ilk defa Tidal üzerinde yayınlamış ve ücretsiz olarak indirime sunmuştu.

Rihanna‘dan son bu kervana Kanye West de katıldı.

Kim Kardashian ile evlendikten sonra, Kim’in gölgesinde kalan KanyeThe Life of Pablo albümü ile geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Sadece Tidal üzerinden yayınlanan Kanye West – The Life of Pablo albümü için dün alışkın olmadığımız bir reklam politikası ile karşılaştık.

Kanye West, Twitter üzerinden takipçilerine; “Müzik severler, lütfen Tidal’a üye olun. Albümümü ilerleyen haftalarda satmayı düşünmüyorum. Lütfen Tidal’a üye olun.” şeklinde seslendi.

16-02/15/kanye-west-tidal-1455525058.JPG

Twitter’da 18 milyondan fazla takipçisi olan Kanye‘nin bu yalvarışı App Store‘a olumlu yansıdı ve Tidal en çok indirilen ücretsiz uygulamalarınzirvesine yerleşti. 1 aylık standart Premium üyeliği 9,99 TL olan Tidal’ın,Hi-Fi Premium üyeliği ise aylık 20,99 TL.

16-02/15/tidal.jpg

Kanye West gibi birinin Tidal kullanmaları için takipçilerine yalvarması, Tidal’da işlerin yolunda gitmediğini bir kez daha kanıtlıyor. Spotify veApple Music karşısında bakalım Tidal tutunabilecek mi?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER