Windows 10 Mobile haftaya çıkabilir!

0
15

Windows Phone 8.1’li cihazların ne zaman Windows 10 Mobile’a yükseltilmeye başlanacağı halen tam olarak bilinmiyor. Microsoft’un net bir cevap vermek istemediği bu soru, Avrupa’daki mobil sağlayıcılardan biri tarafından cevaplandı.

Vodafone İtalya’nın destek forumlarına göre Lumia 535, 635, 735, 830, 930 ve 1520, Windows 10 Mobile güncellemesini 7 – 13 Mart haftasında alacak. Vodafone İtalya, bu bilginin doğru olduğunu Twitter hesabında doğrularken, güncellemenin genel olarak kullanıma açılmasının tarihinin ve sunulacağı cihazların değişiklik gösterebileceğini belirtti. Burada şaşırtan bir durum yok çünkü yazılım güncellemelerinin zamana yayılarak dağıtılmasına alışığız.

Ancak bu yeni bilgiye çok fazla sevinmeden önce Windows 10 Mobile’la ilgili hevesimizi kursağımızda bırakan benzer iddialarla daha önce karşılaşmış olduğumuzu hatırlamakta fayda var. Örneğin Microsoft’un kendisi güncellemenin Aralık ayında geleceğini söylemiş, daha sonra güncellemeyi ertelemişti. Geçen ay ise Microsoft Meksika, güncellemenin 29 Şubat’ta geleceğini söylemişti, ancak henüz herhangi bir gelişme yaşanmadı. Elbette Vodafone İtalya’nın dediklerinin gerçeğe dönüşmesini umuyoruz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER