HTC, Zarar Etmeye Devam Ediyor!

0
15

Gelen verilerle birlikte HTC‘nin özellikle son bir yılda pazar payının düştüğü ve şirketin zarar ettiği ortaya çıkmıştı. Bu durumu tersine çevirmeye gayret gösteren HTC, yeni model akıllı telefonlar piyasaya sürmüş ve Valve ortaklığıyla üretilen HTC Vive Pre‘yi tanıtmıştı.

HTC, Şubat ayında yine zarar etti

Ancak bugün HTC tarafından açıklanan Şubat ayının finansal verilerine göre durum pek iç açıcı görünmüyor. Rapora göre HTC, 2015‘in Şubat döneminde elde ettiği 261 milyon dolarlık gelirin yarısının da altına düşerek bu yıl Şubat ayında 128 milyon dolar kazanç sağlamış.

Sadece geçen yılın aynı dönemine göre düşük miktarda gelir elde etmekle kalmayan HTC, aynı zamanda Şubat ayında bu yılın Ocak ayına göre %35miktarda daha az gelir sağlamış.

Gelen bu son verilerle birlikte HTC‘nin zarar ettiği dönemlere bir yenisi daha eklenmiş oldu. Şirket daha önce 2015‘in 4. çeyreğinde 766 milyon dolar gelir elde ettiğini açıklamasına rağmen bu dönemde 101 milyon dolar zarar ettiğini duyurmuştu.

Bugün duyulan söylentilerde HTC 10‘nun, 19 Nisan tarihinde tanıtılacağı iddia ediliyordu. HTC 10, şirketin gelirlerini pozitif yönde etkileyecek mi bekleyip göreceğiz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER