WhatsApp’tan Önemli iOS Güncellemesi

0
8

Mobil dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemeyle birlikte uygulama, 2.12.15 sürümüne yükseltildi.

Bu güncelleme bazı iPhone kullanıcıları için çok önemli, zira bu güncellemeyle birlikte bazı iPhone’larda görülen çok fazla depolama alanıkullanımı sorunu giderildi.

Belge paylaşımı da yapılabilecek

Bazı iPhone kullanıcılarının şikâyetçi olduğu, telefondaki açık depolama alanının hepsinin WhatsApp tarafından kullanılma sorunu nihayet çözüldü. Çözülen hatalar arasında uygulamanın çökmesine neden olan bir tanesi de bulunuyordu.

WhatsApp’a yeni gelen belge paylaşımı özelliği, iPhone’lar için 2.12.15 sürümüyle de sunuluyor. Telefonuna WhatsApp uygulamasının yeni sürümünü yükleyen iPhone kullanıcıları, sohbetlerde PDF dosyaları alıp gönderebilecekler.

Buluttan medya paylaşımı

Güncellemeyi edindikten sonra, WhatsApp’tan telefonunuzda bulunan diğer uygulamalardan da fotoğraf ve video paylaşabileceksiniz (örn. Google Drive, Dropbox, OneDrive).

Bunu yapabilmeniz için fotoğraf paylaşmak için sohbet ekranından fotoğraf ve video kütüphanesine gittikten sonra “Başka bir uygulamadan seç” seçeneğine dokunmanız yeterli olacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER