Facebook’ta Yüz Değiştirme Teknolojisi

0
90

Facebook ile Snapchat arasındaki çıkmaz teknoloji dünyasında konuşulan konular arasında uzun süre yer almıştı. Facebook, Snapchat‘i satın almak istemiş ancak başarısız olmuştu. Mark Zuckerberg ise bir türlü satın alamadığı Snapchat’e rakip olmayı denemişti.

Snapchat’e rakip olmak adına birçok uygulama geliştiren Facebook, tüm girişimlerine rağmen başarısız olmuş hatta bu uygulamaları geliştiren departmanı da kapatmıştı.

Yüz değiştirme uygulamaları tekrar popüler oldu

Akıllı telefonların popüler olduğu ilk sıralarda ortaya çıkan face swap yani yüz değiştirme uygulamaları Snapchat ile tekrar gündeme geldi.

Snapchat kullanıcıları uygulama üzerinden aynı karedeki arkadaşları ile yüzleri değiştirebiliyor. Oldukça eğlenceli sonuçların ortaya çıktığı yüz değiştirme özelliği için Facebook’tan karşı hamle geldi.

Uzun bir süredir App Store‘da yer alan fotoğraf uygulaması MSQRD, farklı efektlerinin yanında yüz değiştirme özelliğini de bünyesinde barındırıyor.Facebook da Snapchat‘e hem rakip olmak hem de yüz değiştirme popülerliğini değerlendirmek adın MSQRD firmasını satın aldı.

Facebook’un MSQRD’ı ne kadara satın aldığı ise sır gibi saklanıyor. MSQRDuygulaması şimdilik “Masquerade Technologies” bünyesinde ücretsiz olarak hizmet veriyor.

iOS için MSQRD

Android için MSQRD

16-03/10/msqrd.JPG

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER