Telefonlar için Pokemon Oyunu Geliyor

0
35

Japon oyun yapımcısı Satoshi Tajiri tarafından yaratılan, hayali canlıları konu alan oyun, anime, manga ve kart oyunu serileriyle karşımıza çıkanPokemon serisi için yeni bir mobil oyun duyuruldu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ayın sonuna doğru Pokemon Sun veMoon adlı iki yeni duyuran Nintendo, Pokemon oyuncularının heyecanını ikiye katlamıştı. Şimdi ise The Pokemon Company tarafından yapılan yeni bir duruyura göre seriye bir oyun daha katılıyor.

Mobil cihazlar için duyurulan yeni oyun free2play türünde bir oyun olacak ve Pokemon Co-Master adını taşıyacak. Pokemon yakalama ve dövüş odaklı bir oyun olarak karşımıza çıkacak Co-Master‘da, özellikle ülkemizde yayınlanan animesinden tanıdık Pokemonlar bulunacak.

Yapımcı firma tarafından verilen ilk bilgilere göre Co-Master, özellikle yapay zekasıyla ön plana çıkacak. Hatta bunun için Japonya’nın yapay zeka konusunda uzmanlaşmış şirketi Heroz ile anlaşma sağlanmış ve oyun beraber geliştirilmiş.

16-03/10/pokemon-co-master.png

İlk olarak Japonya’ya özel olarak çıkışını gerçekleştirecek olan Pokemon Co-Master, ilerleyen dönemde Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerinde de oynanabilir olacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER