Karşınızda iPhone SE !

0
38

Apple‘ın 4 inç boyutunda bir iPhone modeli ile karşımıza çıkacağı söylentileri geçtiğimiz yılın sonlarına doğru patlak vermişti. iPhone 5s ileiPhone 6 tasarım hatlarına sahip olması beklenen iPhone SE modelinin, donanımsal olarak üst seviye performans sunacağı söylentiler arasında yer alıyordu.

iPhone 5c ile daha ucuz orta-üst segmente hitap etme politikası izleyen Apple‘ın, bu hatasını iPhone SE ile tekrar etmeyeceği düşünülüyordu. Ancak bugün gelen sızıntılar iPhone SE modelinin varlığını resmen doğruladı. Ünlü kılıf üreticisi Spigen tarafından satışa sunulan kılıflar iPhone SE’nin tasarımını da gözler önüne seriyor.

Amazon üzerinde satışa sunulan Spigen marka iPhone 5s kılıflarının açıklama bölümünde; iPhone 5/5S ve iPhone SE ile uyumlu olduğu ibaresi yer alıyor.

16-03/10/iphone-5-se-1457601765.jpg

Bu sızıntıdan hemen sonra Macrumors da Spigen imzasını taşıyan iPhone SE ile uyumlu kılıf görsellerini yayınlayarak iPhone SE’nin varlığını resmen doğrulamış oldu.

16-03/10/iphone-5-se-1457601719.jpg

Son yıllarda kılıf sızıntısı çıkan tüm telefonlar tanıtıldı. Bakalım iPhone SE bir istisna mı olacak yoksa gerçekten tanıtılacak mı?

iPhone SE özellikleri nasıl olacak?

iPhone SE‘nin Apple A9 işlemciye, 1 GB RAM‘e, NFC çipine, Live Photos ve4K video kayıt destekli 12 Megapiksel arka kameraya, 1.642 mAhkapasiteli bataryaya ve 16 ve 64 GB depolama seçeneklerine sahip olacağı söyleniyor.

iPhone SE modelinde iPhone 6s ile gelen 3D Touch teknolojisine yer verilmeyeceği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER