Snapchat’ten Giyilebilir Teknoloji Üretebilir

0
71

Hızlı ve pratik bir biçimde arkadaşlarınıza fotoğraf gönderip mesajlaşabildiğiniz Snapchat, giyilebilir teknoloji ile ilgilenmeye başladı. Şirketin verdiği iş ilanları Snapchat’in akıllı gözlük veya başka bir giyilebilir teknoloji ile ilgilendiğini gösteriyor.

Dedikodulara göre Snapchat uygulaması sınırlı bir yaşam döngüsüne dolayısıyla sınırlı bir kazanca sahip olduğunun farkına vardı. Bu nedenle yeni bir pazara girmek için araştırmalar yapıyor.

16 milyar dolar değerindeki Snapchat, günlük 100 milyon aktif kullanıcıya sahip ve çoğunluğu gençlerden oluşuyor. Giyilebilir teknolojiye yatırım yapılırsa geri dönüş olma şansı oldukça yüksek.

16-03/13/snapchat-is-ilani.png

Snapchat’in iş ilanlarına baktığımızda ise yazılımdan çok donanım kısmına önem verildiği görülüyor. İş ilanları arasında 3D Görsel Bilgisayar Mühendisi ve Mobil Prototip Geliştiricisi yer alıyor.

İddiaların en önemli kısmı ise Snapchat’in 2 yıl önce Vergence Labs’i satın alması. Vergence Labs, Google Glass benzeri akıllı gözlükler üretmesi ile dikkat çekiyor. İki yıl önce yapılan yatırım artık kendini göstermeye başlayacak gibi gözüküyor.

16-03/13/akilli-gozluk.jpg

Snapchat’i birkaç yıl içerisinde giyilebilir teknoloji piyasasında görebiliriz.Snapchat uygulaması ile bağlantılı akıllı gözlükler gençlerin ilgisini çekerse gayet karlı bir iş olabilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER