Şarjı En Çok Dayanan Telefon Hangisi?

0
41

Akıllı telefon teknolojileri konusunda sektörün dev firmaları gün geçtikçe çözümlerini geliştirmeye devam ediliyorlar. Büyüyen işlemci, hızlanan uygulamaların yanı sıra şarj sorununa ise hala bir çözüm bulunabilmiş değil.

Kullanıcılar hangi akıllı telefonu tercih ederlerse etsinler; mutlaka cihazlarında şarj sorununa sahip oluyorlar.

Fone Arena’da yer alan grafikler bazında söz konusu teknoloji abidesi cihazların şarj ömürleri çeşitli kategorilerde değerlendirilmiş durumda.

Uzun süredir mobil sektörde sahnede olmayan Motorola, yeni cihazlarıyla telefon görüşmesini şarja etkisi konusunda en verimli seçenek gibi gözüküyor.

Motorola Moto X Play Dual SIM ve Moto X Style cihazları 33 saat 19dakikalık derecesi ile şarjları en çok dayanan cihazlar kategorisinde ilk sırada yer alıyorlar.

Huawei’nin Nexus 6P cihazı ise 33 saat 18 dakika ile Motorola’dan sonra tercih edilecek seçeneklerden biri olarak gözüküyor.

16-03/13/galaxy-a7-2016-battery-life.jpg

Telefon görüşmeleri baz alınarak test edilen şarj performanslarından sonra,video oynatmasına cihazların verdiği tepkiler ölçülüyor.

Çin ve Hindistan pazarlarında kullanıcılarla buluşan Samsung Galaxy A7cihazı ise, bu konuyu odağına almış gözüküyor. Cihaz, video oynatımı konusunda 14 saat 11 dakika ile en verimli performansa sahip durumda.

Galaxy A7 cihazını, aynı derece ile Galaxy A5 cihazı takip ederken, telefon görüşmesi konusunda ilk sırada yer alan Motorola Moto X Play Dual SIM 12 saat 3 dakika ile bu ikiliyi takip ediyor.

16-03/13/galaxy-a7-2016-battery-life-b-1457884818.jpg

3G performansları konusunda da Galaxy A7 ve Galaxy A5 cihazları öne çıkarken, onları takip eden yine Motorola Moto X Play Dual SIM cihazı oldu.

16-03/13/samsung-galaxy-a7-2016-3g-browsing.jpg

Son olarak WiFi’ın telefon cihazlarındaki etkisinin ölçüldüğü araştırmada sıralama değişmeyerek Galaxy A7, Galaxy A5, Motorola Moto X Play Dual SIM şeklinde oldu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER