Xbox One Ne Kadar Satabildi ?

0
11

2013 yılında PlayStation 4 ile birlikte yeni nesil konsollar olarak oyun dünyasına giriş yapan Xbox One‘ın çıkış yaptığı zamandan bu yana ne kadar satış gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Oyunlara ve sektöre dair yaptığı istatistiksel çalışmalarla tanınan VGChartz, Xbox One konsolunun ve oyunlarının satış rakamları açıkladı.

16-03/15/xbox-one.jpg

Firma tarafından paylaşılan istatistiklere göre Xbox One’ın dünya genelindeki satış rakamı 20 milyonu aşmış durumda. Ayrıca konsolun yanında kutulu olarak satılan oyunların rakamı ise 116 milyon civarında.

Bu oyunlar arasında en fazla satış gerçekleştiren, 6.61 milyonluk satış rakamıyla Call of Duty: Black Ops 3 iken, ikinci sırada serinin bir diğer oyunu Call of Duty: Advanced Warfare, 5.05 milyon satış rakamıyla yer alıyor.

Üçüncü sırada ise Xbox konsolunun önde gelen özel oyunlarından Halo 5: Guardians, 3.70 milyon satışla yer alırken dördüncü sırada da geçtiğimiz yıla damgasını vuran Fallout 4 bulunuyor.

16-03/15/xbox-money-machine.jpg

Yeni duyurulan donanım geliştirebilme ve geriye uyumluluk özellikleriylePS4 ile arasındaki farkı kapatmak için önemli adımlar atan Xbox One, bakalım başarılı satışlarına devam edebilecek mi?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER