Xbox ve PlayStation 4 Birleşecek mi?

0
31

Microsoft, Xbox Live’ın yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellik sayesinde Xboxve PC oyuncuları karşılıklı oyun oynama fırsatına sahip olacaklar.

ID@Xbox yöneticisi Chris Charla’nın duyurduğu özellik Xbox ve PCoyunlarının birleşeceklerini duyururken diğer platformlarında bu özelliğe eklenebileceğinin altı çizildi. PlayStation 4 ve Xbox One savaşı bir adım öteye taşınabilir.

Xbox Live’a gelecek olan özellik sayesinde Rocket League gibi oyunlarda oynadığınız platform fark etmeksizin diğer oyuncularla oynayabileceksiniz.

Psyonix’in geliştirdiği Rocket League oyunu bu özelliğin liderlerinden olacak. İlk olarak Rocket League üzerinde denenecek olan özellik bir hayli ilgi çekici. Xbox One‘a gelecek olan her oyunda böyle bir özellik getirilmesi şartı koşulmuyor. Tamamen geliştiricinin isteğine bağlı.

16-03/15/playstation-4-xbox-one-1457996498.jpg

Microsoft’un Xbox’a özel oyunları Windows 10’a taşırken böyle bir özelliğin gelmesi şaşırtıcı değil. Buradaki esas nokta Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının birleşmesi. Chris Charla açıkça diğer platformları da bu özelliği kullanmaya davet etti.

Hangi konsolun daha iyi olduğu tartışmaları oyunlara da taşınacak gibi gözüküyor. Bu konu hakkında PlayStation cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat oyuncular şimdiden heyecanlanmaya başladı.

::Xbox One mı PlayStation 4 mü?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER