60 Dolara 128 GB iPhone Mümkün!

0
14

8 GB depolama kapasiteli cep telefonları hayatımızdan çıkalı uzun bir süre olmamışken yakında 16 GB kapasiteli cep telefonları da raflardan kalkacak gibi gözüküyor.

Bu konuda Apple, kullandığı satış politikası yüzünden eleştiri oklarının ucunda. Tamamen aynı olan cihazın sadece depolama kapasitesini arttırmanız için ödemeniz gereken tutar 300 TL.

Çin‘de bulunan bir cep telefonu servisi sadece 60 Dolarlık bir ücret karşılığında cihazınızın kapasitesini 128 GB‘a yükseltebiliyor. Apple‘a ödemeniz gereken fiyatın yaklaşık yarısına tekabül eden bu rakam, kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Yaklaşık 30 dakika kadar süren bu işlem sırasında iPhone‘un anakartına çeşitli işlemler uygulanıyor. Gerekli parçalar değiştirilerek depolama kapasitesi 128 GB‘a yükseltiliyor.

İşlemin ilginç bir noktası ise yeni takılan depolama biriminin Apple’ın kullandığından daha hızlı olması. Kullanılan depolama birimleri iseToshiba’ya ait. Ayrıca işlem sırasında herhangi bir veri kaybı da yaşanmıyor.

İşlem şu ana kadar tüm açılardan pozitif gibi gözüküyor olsa da iki negatif kısmı mevcut. İşlem, şu an için sadece Çin’de gerçekleştiriliyor ve maalesefcihazınızı garanti dışında bırakıyor. 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER