Instagram İstatistikleri Açıkladı

0
11

Ekim 2010’da kurulduktan sonra, kullanıcıların fotoğraf paylaşım tercihlerine yönelik olarak hizmet veren Instagram, 2012 yılında Facebookbünyesine geçtikten sonra dünya üzerindeki kullanıcılarında büyük bir artış yaşamıştı.

Gün geçtikçe daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen, daha fazla paylaşıma sahne olan Instagram’a dair bazı istatistikler Expandedramblings’de açıklandı.

Aktif kullanıcı sayısı, kullanımın cinsiyetlere dağlı, yaş aralıkları gibi birçok istatistiğin yayınladığı rapor şu şekilde:

-Dünya genelinde aylık 400 milyon kullanıcı, Instagram’ı aktif olarakkullanıyor.

-Bu sayı günlük olarak hesaplandığında ise ortalama 75 milyon kullanıcıuygulamayı her gün aktif kullanıyor.

-Bu rakamları internet kullanımı ile kıyaslayıp, yüzdeye vurulduğunda daha çarpıcı bir sonuç elde ediliyor. İnternet kullanan insanların yüzde 20’si Instagram kullanıyor.

-Sanılanın aksine erkekler, kadınlara oranla daha fazla Instagram’ı kullanıyorlar. Dünya genelinde Instagram’ı kullananların yüzde 51’ini erkekler oluşturuyor.

-Mevcut Instagram hesaplarının yüzde 8’i “fake hesap” olarak bilinen sahte hesaplardan oluşuyor.

-Uygulamanın dünya genelinde 400 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanıldığını belirtmiştik. Aktif kullanıcıların yanında aktif olmayanlarda var. Mevcut hesaplar arasında yüzde 30 oranında kullanıcı hesaplarını aktif olarak kullanmıyor.

-Beklendiği gibi uygulamayı gençler ağırlıklı olarak kullanıyor. Instagram’ınyüzde 90lık kullanıcı dilimini gençler oluşturuyor.

-Instagram’ı gün geçtikçe bünyesine yeni kullanıcılar katarak büyüdüğü bir gerçek. İleriye dönük planlarda uygulamanın durdurulamaz boyutlara geleceği ifade ediliyor. Instagram’ın 2018 yılında yalnızca ABD’de 106.2 milyon kullanıcıya sahip olması bekleniyor.

-İstatistikte daha derine inildikçe her sosyal medya hesabında olduğu gibi, Instagram’da da genç kızların sahip oldukları mağduriyetler belirtilmiş durumda. Instagram kullanan genç kızların yüzde 9’u uygulama içerisinde tacize maruz kalmış durumda.

Instagram, gün geçtikçe büyümeye, daha fazla kullanıcı, paylaşım bulundurmaya devam ediyor. Uygulamanın, nasıl bir boyuta ulaşacağını hepimiz bekleyip ya da paylaşımlar yapmaya devam ettikçe göreceğiz.

16-03/16/instagram-reklami-verme.jpg

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER