Google, Arama Motorunda Değişiklik Yapacak!

0
14

Değişen teknoloji eğilimleri beraberinde sitenin mobil odaklı kullanıcılartarafından daha çok tercih edilmesinin ardından, Google arama motorunda değişikliğe gidiyor.

Google, geçen yıl mobil aramalarda, bir sıralama sinyali olan “mobil dostu”nu kullanacağını ifade etmişti. Mobil odaklı kullanıcıların yaptıkları aramaların daha üst sıralarda görünmesini sağlayacak hizmet ise, henüz hizmet vermeye başlamamıştı.

Site şimdiki süreçte yaptığı açıklamada, kullanıcılar artık mobil arayüze sahip siteleri, arama motorunda daha üst sıralarda görecekler.

Sahip olduğu algoritma ile ilk olarak SEO odaklı dökümanları kullanıcılara sunan Google tarafından, mobil platformun kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin ardından böyle bir girişimde bulunduğu belirtiliyor.

Ayrıca mobil destekli siteleri kullanıcılara doğrudan sunan Google; işin web sitesi boyutunda, web sitelerini uyumluluk testine tabi tutuyor.

16-03/18/google-mobil-uyumluluk-testi.png

Böylece mobil arayüzüne sahip olmayan siteler, arama motorunda mobil platforma sahip sitelerin arkasına düşüyor.

Kullanıcıların mobil odaklı tercihlerine uygun olarak hazırlanmış Google Algoritması’nın Mayıs ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER