iPhone 7 Daha Büyük Bataryayla Gelebilir!

0
14

Akıllı telefon sektörüne yön veren modellerden birisi olan iPhone’un yeni modeli heyecanla bekleniyor. Hakkında sürekli yazılıp çizilen iPhone 7modeli hakkında bugün yeni sızıntılar ortaya çıktı. Bunlara göre iPhone 7seramik bir gövedeye ve daha büyük bir bataryaya sahip olacak.

16-03/19/iphone-7-batarya.jpg

Apple iPhone 7 modelinde bataryayı büyütüyor!

Bugün ortaya çıkan iPhone 7 modeline ait olduğu iddia edilen görsellere baktığımızda, 7.04 Whr kapasiteli bir batarya görüyoruz.

iPhone 6s modelinde yer alan 6.61 Whr kapasiteli bataryaya kıyasla yüzde 6.5’lik bir artış göze çarparken bu bataryanın kaç mAh olduğunu söylemek ise şuandaki elimizdeki verilerle mümkün değil. Ancak Whr değerlerine baktığımız zaman bataryanın büyüyeceğini söyleyebiliriz.

16-03/19/iphone-7-batarya-2.jpg

Bir süredir gündemde olan 3.5 mm kulaklık jakının iPhone 7 modelinde kullanılmayacak oluşu da büyüyen bataryaya yer açmak için olabilir.

Bunun yanı sıra iPhone 7 modelinde seramik kullanılacağı yeniden dile getirildi. 2012 yılında HTC One S modelinde de kullanılan seramik o dönem için kullanıcılardan pek olumlu geri dönüş alamamıştı.

Ancak aynı durum iPhone 7 modeli içinde geçerli olur mu derserniz görmeden konuşmak pek doğru olmayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER