Akıllı Yüz Algılama Sistemi Geliştirildi

0
25

İstediğiniz videodaki kişinin mimiklerini, söylediklerini kontrol edebileceğiniz bu surat algılama sistemi, aslında bir nevi FaceRig oyunu gibi çalışıyor. FaceRig’de de kameranın karşısına geçiyor, suratımızı tanıtıyoruz.

Böylece bize kendi surat hareketlerimizle yönetebileceğimiz, 3D render alınmış bir karakter geliyor. Bu sistem de aynı şekilde çalışıyor.

Face2Face ile yüz algılama

Daha ileri teknolojiyle, 3D model grafikleri yerine, video içindeki insanları kontrol edebildiğimiz bu sistemin tanıtım videosunda, Vladimir Putin,Donald Trump ve George Bush yer alıyor. İki tarafın da yüzü, yoğun fotometrik uyum ölçüleri kullanılarak algılanıyor.

Hızlı ve isabetli bir değiştirmeyle, kişinin ağız içi yapısı, hedefle en iyi olacak şekilde ayarlanıyor. En son olarak videodaki suratın üzerine, aynı şekilde gerçek ışıklar kullanılarak bir render atılıyor.

Tabi ki şu an kimsenin erişiminin olmadığı bu sistem, aslında bir üniversitesi projesi olmaktan fazlası olursa, çok büyük sonuçlara yol açabilir.

Face2Face adındaki bu sistemle, favori film sahneleri tekrardan yapılabilir, kendi çektiğiniz arkadaş videolarını düzenleyebilirsiniz.

Ancak muhtemelen böyle bir uygulamanın dağıtılması için bir takım yasal işlem de gerekecektir.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER