Facebook, Sahte Hesapları Kapatıyor!

0
42

Çoğu Facebook kullanıcısı kendisinin taklit profillerinden şikayetçidurumunda. Fake hesaplar, sosyal medya üzerinden kullanıcı kimliklerini kullanarak, insanları dolandırmaya devam ediyor.

Facebook kullanıcılarının da sıklıkla başına gelen durum üzerine Facebook,uygulama üzerindeki sahtekar taklitçileri önlemek adına yeni bir programı kullanıcılarına sunuyor.

Sahte taklitçilere karşı yıllardır sağlam bir koruma mekanizma sağlanamaması, sosyal medya olumsuzlukları konusunda tartışma konularından biri olmuştu.

16-03/23/facebook-008.jpg

Huffington Post’ta yer alan habere göre,  Facebook, başka bir kullanıcının adınızı ve fotoğrafınızı kullanarak, sizi taklit ettiğini tespit ederse, bu konuda size uyarılar gönderecek.

Adınızın ve fotoğrafınızın başka kimseler tarafından kullanılmaması için,kimlik bilgileriniz sorgulanacak.

Kimlik bilgilerinizin sorgulanmasının ardından, sizin yerinize sahte bir hesap açıldığı belirlendiği takdirde, size bu bildirilecek ve siz de bu konuda harekete geçebileceksiniz.

Kasım ayından beri test edilen çözümün, gün itibariyle dünyanın yüzde 75’lik kısmında kullanılmaya başlayacağı firma tarafından ifade edildi.

Sahte taklitçiniz belirlendikten sonra, sırasıyla hangi yetkili mercilere başvuracağınız, yürütebileceğiniz alternatif çözüm yollarına ulaşmak için bu adrese göz atabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER