Yahoo’nun talipleri çoğalıyor!

0
10
SUNNYVALE, CA - JULY 17: The Yahoo logo is displayed in front of the Yahoo headqarters on July 17, 2012 in Sunnyvale, California. Yahoo will report Q2 earnings one day after former Google executive Marissa Mayer was named as the new CEO. Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

Yahoo‘nun, ana iş kolu olarak kabul edilen arama motoru kısmını ve bununla bağlantılı olan reklam bölümünü satmak istediği artık bir sır değil. Ve şimdi bu satış olayının içine, Microsoft da dahil oluyor.

Microsoft’un Yahoo’nun bu iki iş kolunu tamamen satın almak gibi bir niyeti yok. Ama yazılım devi, satın alımı gerçekleştirecek şirkete yardımcı olabileceğini resmi olarak duyurmuş durumda. Bu sayede arama motoru ve reklam alanlarında söz sahibi olmayı planlayan Microsoft, bir süredir devam eden Microsoft – Yahoo işbirliğini de devam ettirme imanı bulmuş olacak. Bilindiği gibi iki şirket, özellikle arama motoru ve reklam konularında uzunca bir süredir işbirliği içerisinde bulunuyor.

Piyasa uzmanları, Yahoo’nun iki iş kolunun piyasa değerini 7 ila 8 milyar dolar arasında olarak değerlendiriyor. Yahoo ise, satış için 10 milyar dolar talep ediyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER