Huawei P9 iddialı olarak geliyor!

0
27

Leica, fotoğrafçılık piyasasında çok önemli bir yere sahip bir marka. Huaweiise geçtiğimiz seneler içerisinde çıkış yapmaya devam eden bir teknoloji markası olarak, P9 model yeni amiral gemisinde Leica kamerakullanacağını geçtiğimiz gün doğruladı.

Fiyatına olumsuz etki edebilir

Leica deyince, fotoğrafların kaliteli olacağı direkt anlaşılıyor. Bu durum,Huawei P9 alabilecekler için güzel bir özellik olarak öne çıksa da, Leicapahalı bir marka olduğundan, P9’un fiyatı olumsuz etkilenebilir.

Geçtiğimiz Şubat ayında Leica ile olan iş ortaklıklarını duyurmuş olanHuawei, dün yaptığı basın konferansında P9 amiral gemisi telefon modelini çok yakında piyasaya süreceklerini ve Leica ile bu model üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Leica hakkında ilginç bir hikâye de var. Steve Jobs, Haziran 2010’da iPhone 4’ü lanse ederken, kamerasını “eski ve güzel bir Leica kamera” ile karşılaştırmıştı. Bu yorumdan ilham alan bir iPhone 4 kullanıcısı da telefonunu Leica kameraya çevirmişti.

Huawei P9, çift kamera kurulumuna sahip olacak. Arkasındaki çifte kameralar, Leica imzasına sahip olacak. Telefonun arkasında bulunacak olan her iki kameranın da 12 megapiksel olması bekleniyor. Leica imzasına sahip bu lensler sayesinde P9kullanıcıları düşük ışık koşullarında çok iyi fotoğraf çekebilecekler.

Huawei P9, 6 Nisan’da Huawei tarafından resmî olarak lanse edilecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER