Karbon Enerjili Pos Cihazı Çıkıyor!

5
44

Android, Android Pay mobil ödeme sistemlerini kısa bir süre öncede çeşitli ülkelerde kullanıma sunmuştu.

Kullanıcıların nakit para ya da kredi kartları olmadan anlaşmalı bankalarla ödemelerinin mobil cihazlardan gerçekleştirmelerini sağlayan çözüm, kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar almıştı.

Şimdi de Android Pay çözümünü destekler nitelikteki Verifone Pos cihazını destek vermeyi planlıyor. Bu bağlamda karbon enerjisi ile çalışan pos makinesi çözümlerinin Android tarafından getirileceği Techweekeurope’da yer alan haberde duyuruldu.

Verifone’un üreteceği Karbon Pos cihazı, akıllı yazılım ve güçlü donanımı bir araya getirerek kullanıcılara en iyi hizmeti sunmayı amaçlayacak.

16-04/04/verifone-carbon_full-package-3.png

Android Pay’ın mobil ödeme sistemlerine uyumlu olarak üretilecek cihaz,Karbon Android son sürümü Intel işlemci tarafından desteklenecek.

10.1 inçlik ön ekran ve 5 inçlik arka ekran ile donatılan Pos cihazı, aynı zamanda güncellenebilir 4 Usb portu, Wi Fi, Bluetooth özelliklerini barındıracak.

Cihaz Android Pay’e ilave olarak Apple Pay ve AliPay çözümlerine de uyumlu olacak. Henüz işletmelere satış fiyatı belli olmayan Pos cihazının ne zaman satışa sunulacağı da belirsizliğini koruyor.

5 YORUMLAR

CEVAP VER