Windows, Telefon Pazarın’da Kayıp!

0
15

Dünya genelinde 29 Temmuz tarihinden itibaren kullanılmaya başlanan Windows 10 işletim sistemi, yayınlandığı günden bu yana pek çok yeni özelliği kullanıcılarına sunmuştu.

Geçtiğimiz ay mobil platformlara da eklenen Windows 10, kullanıcı yorumlarına bakıldığında beklentileri karşılayamamıştı.

Dünya genelinde 270 milyon aktif kullanıcı barındıran Windows 10, bu bağlamda Windows Mobil departmanında payını düşürmesine neden oldu.

Avrupa çapında mobil sektörde var olan şirketlerle karşılaştırıldığında, Microsoft’un pazar rakamları oldukça düşük kaldı.

2016’daki Avrupa mobil sektör pazarının ilk çeyrek rakamlarına bakıldığında, Microsoft’un pazar payı yüzde 7.7 oranında düşüş gösterdi. Firmanın pazar payının en çok düşüş gösterdiği ülkeler ise, sırasıyla Fransa, İspanya ve Almanya oldu.

Böylece Avrupa’daki mobil sektörde yüzde 10.1’lık bir pay barındıran firma, bu oranını yüzde 4.2’ye düşürdü.

16-04/08/wp-1460103120390.png

Firmanın düşüşü yalnızca Avrupa ile sınırlı kalmış durumda değil. FirmaABD düzeyinde ise yüzde 4.8’den yüzde 2.2’ye düştü.

Microsoft’un Windows 10 Mobile çözümün Coolsmartphone’da yer alan bilgiler ışığında mobil sektörde kan kaybetmeye başladığını söyleyebiliriz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER